Getry, ocieplacze cd…

Jak zapowiadałam dzisiaj kilka fotek getrów starszych dziewczynek.

 

getry a

Są wykonane z tej samej włóczki co getry Basi, ale mają inne wzory. Wydaje mi się, że pomimo to i tak będę znajdowała je zupełnie nie od pary nie w tej szafie, w której powinny być. Jednak dla 6 i 11 latki to zbyt dużo,  żeby  zapamiętać, że moje są w romby, a Twoje w warkocze.  Będzie śmiesznie jak zaczną chodzić w jednej takiej, a drugiej innej  do szkoły i przedszkola.

 

getry milenki 1a

 

getry milenki a

 

Getry są robione na okrągło.  Zaczynałam je robić na zwykłych aluminiowych drutach, ale kończyłam już na moim nowym nabytku – a raczej prezencie urodzinowym od męża i najstarszej córki – metalowych drutach KnitPro.  No pochwale się – dziewczę składało kieszonkowe, żeby mamie kupić druciki 🙂

Kiedyś czytałam, że na takich drutach to się już samo dzierga. No może aż tak to nie, ale coś w tym jest.

getry jagody 2a

 

getry jagody 3a

A zdjęcia są robione, jak dziewczyny szalały na trampolinie i slackline – to ta lina, na której siedzi Jagoda na ostatnim zdjęciu. Jeśli nigdy nie próbowałyście po czymś takim chodzić, to warto spróbować.  Śmiechu co niemiara, szczególnie dla dzieci, gdy rodzice się wywalają co chwila, bo proste to wbrew pozorom nie jest.

 

 

2 komentarze do “Getry, ocieplacze cd…

  1. Witam i serdecznie pozdrawiam….bardzo dziekuje za opisy …..moze sie przydadza ….a czy moglabym Cie prosic o sposob zrobienia warkocza ktory biegnie dookola np. kolnierza albo dekoltu….oczywiscie jesli nie to i tak dziekuje za to co mi wyslalas ….przyznaje nie jestem specjalistka w tej dziedzinie ale od czasu do czasu cos sobie zrobie …..pozdrawiam serdecznie

    1. Czy chodzi o jakiś konkretny warkocz? Ogólnie takie warkocze można zrobić wtedy, gdy robi się sweterek od jednego rękawa do drugiego Robiąc od dołu lub od góry – chyba się nie da. Przynajmniej ja nie znam takiej metody.
      pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.