Jak samodzielnie zrobić chustę Gail, wskazówki, porady do opisu wykonania

Robótki ręczne na drutach i tegoroczne wakacje

Chusta estońska Kończy się czas wakacji. Dosłownie za kilka dni szkoła, przedszkole i codzienność poza wakacyjna.
Tak się w tym roku ułożyło, że i robótki ręczne dostały ode mnie sporo urlopu. Druty i szydełko odpoczywały. Mój czas starałam się poświęcać rodzinie. Chyba się udało. Bez egzotycznych wyjazdów, bez kurortów, ale za to z najbliższymi i tak najbardziej lubię. W spokojnej (mojej rodzinnej) roztoczańskiej okolicy, którą szczerze polecam. Las, woda, i dużo spokoju. Wszyscy wracamy uśmiechnięci.
Pomimo tego, że moja aktywność wpisowa była uśpiona to dzięki Tobie i innym osobom całkiem sporo się działo. Pojawiały się także komentarze i do tego dostałam wiele wiadomości. Spora część z nich dotyczyło próśb o porady związane z chustą Gail (chyba się podoba). Odpisywałam i zastanawiałam się co można przygotować. Skoro pomysł i opis wykonania (możesz pobrać stąd) tej chusty nie jest mój, to nie mogę nim w pełni dysponować. Przyszedł mi do głowy pomysł, aby przygotować i opublikować wskazówki do opisu.
W tym czasie ani nie wymyślałam nowych robótek, wzorów, schematów. Trochę się stęskniłam za wymyślaniem 'czegoś’ z nitek. Już szykuję się na rekonesans po wirtualnych i nie wirtualnych pasmanteriach. Muszę zrobić włóczkowe zaopatrzenie.

Moje wskazówki do opisu wykonania chusty Gail

Odpowiadając na maile z pytaniami o chustę doszłam do wniosku, że niektóre problemy powtarzają się. Patrząc na reakcje na moje wskazówki mogę przypuszczać, że okazały się one pomocne. Postanowiłam więc zebrać wszystkie wątpliwości w jeden dokument i odpowiedzieć moimi wskazówkami.
Powstała swego rodzaju instrukcja, która próbuje pokazać:

  1. jak czytać opis,
  2. z którego miejsca należy rozpocząć robótkę,
  3. co zrobić, aby udało się dobrnąć do końca chusty i cieszyć efektem.

Jak otrzymać wskazówki do opisu?
Wszyscy, Ci którzy już korzystali moich opisów (i porad) otrzymają maila z linkiem do pobrania pliku. Natomiast Ci (może Ty?) którzy, nie są zapisani mogą to w każdym momencie uczynić (formularz jest dostępny w bocznym pasku lub na podstronie z opisami).

Plik ze wskazówkami do wykonania chusty Gail opublikuję dzisiaj wieczorem (raczej późnym…).

Czekam na Twoje uwagi i sugestie. Możesz napisać komentarz, napisać do mnie maila …

PS Moja mała prośba: kliknij w przycisk '+1′ (system rekomendacji Google) i w ten sposób pomożesz mi w promocji wpisu i całego bloga. Dziękuje.

115 komentarzy do “Jak samodzielnie zrobić chustę Gail, wskazówki, porady do opisu wykonania

  1. To ja poproszę opis. Korzystałam już kiedyś z Twoich opisów, ale dla pewności jeszcze raz się zapisałam 😉
    Gail kusi mnie od dawna. Druty umiem trzymać, więc chciałabym spróbować swoich sił.

    1. Aby otrzymać opis należy zapisać się na listę mailingową na blogu – wtedy przyjdzie do Pani mail z linkiem do opisu. Nie dałabym rady rozsyłać opisów ręcznie do każdego, dlatego troszkę automatyki 🙂
      pozdrawiam
      Justyna

  2. szukajac jakis podpowiedzi odnośnie chusty trafilam do Ciebie i zostane na długo :):):)
    Mogłabym prosic o opis, chusta chodzi za mna od dłuzszego czasu ale teraz chyba ,,dorosłam,, zeby sie z nia zmierzyc :)pozdrawiam iza

  3. Juz od dawna mam ochote na chuste gail ale jakos nie moge sobie poradzic ze wzorem bardzo bede wdzieczna za pomoc. podziwiam za piekne prace. Pozdrawiam pieknie Ewa

  4. Witam! Mam problem, skończyłam już rząd 37 i co dalej? Wracam do 27 i przerabiam cały czy tylko te zaciemnione miejsca!? Po przeczytaniu różnych opisów i porad w internecie totalnie zgłupiałam!!!! A to dopiero moja trzecia robótka. Bardzo proszę o pomoc.

    1. po wykonaniu rzędu 37 przerabiasz rząd 23 – w całości! Jeśli dobrze pamiętam będziesz musiała go powtórzyć dwa razy w jednym rzędzie, podobnie kolejne rzędy. Jeśli dojdziesz znowu do rzędu 37, to ponownie wracasz do rzędu 23 i przerabiasz go 3 razy w jednym rzędzie itd.
      Mam nadzieję, że dobrze pamiętam, bo chustę robiłam już dawno i teraz muszę przypominać sobie ją przeglądając schemat 🙂
      pozdrawiam
      Justyna

    1. proszę zapisać się na listę adresową na głównej stronie bloga- linki do opisów są rozsyłane automatycznie do osób tam zapisanych.

      pozdrawiam
      Justyna

  5. Dobry Wieczór 😀 bardzo proszę o wzór chusty gail, mam nadzieję, że uda mi się ją wydziergać :D. Kobietko jeżeli masz tak piękną duszę jak Twoje prace to jesteś aniołem :D. Ewa

    1. oj aniołem to pewnie nie 🙂 , ale dzięki za tak miły komplement.
      Opisy są dostępne po zapisaniu na listę adresową na głównej stronie bloga.
      pozdrawiam
      Justyna

  6. Witam!
    Ściągnęłam Twój opis, za który baardzo dziękuję 🙂 Jestem początkująca „dziewiarką” i mam może głupie pytanko. Jak przerabiać parzystą stronę? Na lewo? Pojedyncze narzuty też?
    Pozdrawiam
    Magda

    1. Oczka w parzystych rzędach, w przypadku chusty, należy przerabiać tak, jak schodzą z drutu. Czyli jeśli jest jest to oczko lewe, to jako lewe, jeśli prawe, to jako prawe. Narzuty przerabia się jako oczka lewe.

      pozdrawiam
      Justyna

  7. Bardzo proszę o wzór chusty gail oraz może jeszcze jakiejs rownie uroczej.
    Na listę adresową się zapisałam.
    Dorota

  8. Witam bardzo serdecznie, chusta Gail oczarowała mnie, bardzo proszę o schemat oraz wskazówki do jej wykonania. Pozdrawiam

  9. Witam! Przepiękna jest ta chusta znalazłam wzór ale nie bardzo wiem jak robić bardzo proszę o przysłanie mi wzoru. Chciałam dodać, że ja także jestem z Roztocza

  10. Witam! Chusta cudna, nie mogę przez nią spać dlatego bardzo proszę o wzór bo inaczej nie zasnę. 😉 pozdrawiam z Wrocławia

  11. Witam serdecznie, czy również mogłabym się dołączyć do próśb i otzrymać schemat tej przepięknej chusty? Pozdrawiam Ola.

  12. Bardzo prosze o opis chusty gail.Nigdy nie robilam chust.Sprobowalam zrobic chuste Kropla Rosy ale sie zalamalam po 72 rzedzie (czeka az naucze sie czytac wzory).Moze ta bedzie pierwsza ktora zrobie przy twej pomocy.Dziekuje z gory.

  13. Bardzo mi sie podoba ta chusta. Robię chusty na szydełku ale mam mocher, który nie bardzo nadaje się na szydełko a taka chusta pewnie pięknie by się z niego prezentowała. Pięknie proszę o opis i wskazówki.

  14. cudeńka wychodzą z pod rączek. nic tylko się zakochać ( co już zrobiłam)…. życzę powodzenia, wytrwałośći w dzierganiu następnych dzieł „rękoczynnych” Pozdrawiam

  15. Dzien dobry,
    Czy moglaby mi Pani udostepnic schemat na chuste? Nie dziergalam jakies 15 lat, mam nadzieje ze sie odnajde.
    Z gory dziekuje i pozdrawiam

  16. Bardzo ladna chusta, zaczelam czytac po estonsku ale nie wychodzi , najgorzej jak czlowiek nauczyl sie robic na drutach po polsku to nawet po angielsku jest ciezko.
    Zastanawiam sie czy jest mozliwosc dostania opisu po polsku:)?
    Marzena

  17. Nie umiem wcale robić na drutach. Jest to dla mnie czrna magia:(, ale tak strasznie ,,zachorowałam” na chustę, że zrobię wszystko, żeby się tej sztuki nauczyć. Wzór tej chusty bardzo mi się spodobał i bardzo o niego proszę. Pozdrawiam serdecznie:)

    1. opisy są dostępne po zapisaniu się na listę adresową na głównej str bloga. I powodzenia w nauce – grunt to nie rezygnować 🙂
      pozdrawiam
      Justyna

  18. Zapisałam się na listę adresową ale obiecanego maila nie otrzymałam /aby dokończyć rejestracji/.Jeżeli to będzie możliwe to proszę o opis jak robić chustę GAIL. Ja wysiadam na środkowej parze listków – coś mi soę nie zgadza – prułam już trzy razy

  19. Miła Justyno! Jedyny mail jaki otrzymałam, to ten z poleceniem „kliknij tutaj aby potwierdzić subskrybcję”. Po zrobieniu tego equm.pl potwierdził, że rejestracja się powiodła, a dziś equm.pl /po ponownym kliknięciu/ napisał „wystąpił błąd, aktywacja nie powiodła się” Żadnego maila z linkami nie otrzymałam. Co powinnam teraz zrobić???

    1. U nas wygląda, że wszystko do Pani poszło. Proszę jeszcze sprawdzić czy mail nie wylądował razem ze spamem, bo tak się zdarza. Jeśli nie będzie jednak tego maila, to jeśli Pani da znać- wyślemy jeszcze raz.
      pozdrawiam
      Justyna

  20. Przed chwilą sprawdzałam, to jeszcze upragniony mail do mnie nie dotarł. Przykro mi, że tyle ze mną kłopotu -ale to chyba nie moja wina. Wydaje mi się że nic nie narozrabiałam! W tzw „międzyczasie” zrobiłam 38 rzędów GAIL i zaczęłam od rzędu 23 … i tu znowu jest klops! Jutro będę próbowała to rozgryźć. Pozdrawiam.

  21. Przepiękna chusta. Poproszę o wskazówki – jakoś e-mail z linkiem aktywacyjnym do mnie nie dociera :/ Pozdrawiam

    1. coś mi się popsuło w poczcie wysyłającej maile z opisami – mam nadzieję, że szybko to naprawimy i opisy zostaną wysłane. Proszę więc o chwilę cierpliwości:)

    2. proszę sprawdzić pocztę – aktywowałem 'od środka’
      już teraz mail z opisami powinien dotrzeć
      i proszę o info, jeżeli nadal nic przyjdzie

  22. Witam
    Będę szalenie wdzieczna za opis tej chusty
    I mam pytanie… czy da sie ją połączyć z wykończeniem z chusty Haruni?

    1. opisy są dostępne dla osób zapisanych na listę adresową na głównej str bloga.
      A czy da się połączyć z wykończeniem z inną chusta – nie mam bladego pojęcia 🙂
      pozdrawiam

  23. Witam
    Właśnie zaczęłam robić dziergać chustę i będę wdzięczna za opis,bo chyba coś robię nie tak.Pani chusta jest przepiękna.
    Pozdrawiam

    1. coś mamy namieszane z tą listą w tej chwili – ale mąż ciągle tam porządkuje. Przekażę mu, żeby sprawdził.
      pozdrawiam
      Justyna

  24. szukam opisu do wykonania chusty. spodobała mi się chusta gali. Chciałabym dostać opis wykonania.

    1. Dziekuję za przesłane opisy,jeśli chodzi ochustę Gali to chciałam jeszcze opis wykonania listków do tej chusty.Pozdrawiam Justyna.

  25. Witam Justynko,właśnie skończyłam swoją pierwszą chustę gail,co prawda początek był bardzo trudny ale udało się!!! W tej chwili jestem zauroczona szalami estońskimi ..Dziękuję za wskazówki jak „czytać” opis wykonania chusty gail.Pozdrawiam Irena

  26. Bardzo podoba mi się ta chusta Gail ,czy jest możliwość dostania wzoru jak ja zrobić?Byłabym wdzięczna. Ja natomiast dużo robię na szydełku , wyszywam ,szyję i na drutach tez robię, potrafię wyczarować różne cuda , ale prostym ściegiem, nie ogarniam tych wzorów na drutach , nie które są takie piękne, ale ich tłumaczenia są tak zawiłe ,że nie mogę im sprostać.Zaczynam i zaś się poddaję.Ale może uda mi się ta chustę wyczarować na drutach jest piękna.A bloga też nie posiadam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.