Jesienne robótki ręczne na drutach

Pora na jesienne robótki

Zbliża się czas, kiedy więcej osób zasiada do drutów i ręcznych robótek. Coraz szybciej zapada zmierzch. Jest coraz zimniej (szczególnie wieczorami).

Za nami słoneczny i pogodny weekend. Jeszcze łapiemy ostatnie promienie ciepłego słoneczka, ale nie ma co ukrywać, że jesień już się powoli do nas wkrada (do mojej głowy chyba dość mocno wkroczyła). Chodzą mi po głowie:

  • jesienny cardigan, taki niezbyt gruby,
  • czapka, a może beret do nowego płaszczyka córki,
  • i jeszcze parę nie do końca określonych pomysłów.

Żeby nie tracić czasu zakupiłam pierwszą włóczkę na jesienne robótki ręczne – właśnie czekam na przesyłkę. Pierwszy raz odważyłam się kupić włóczkę online (i kto to mówi 🙂 ). Zobaczymy co mi z tego wyjdzie. Wkrótce pochwalę się zakupami.

Pierwsza jesienna czapka

A na razie moja pierwsza jesienna czapka – nie zaskoczą mnie już jesienne chłody. Powstała ona z 1 motka Oliwi.

Czapka jesienna

Czapka jesienna druty

Czapka nie jest za cienka i nie jest zbyt gruba. Na szczęście taka miała być. Raczej na jesień, niż na siarczyste mrozy. Na takie mam inną czapę, wykonaną z Kati Peru. Jej żadne mrozy nie straszne (no może poza arktycznymi, ale nie wybieram się na biegun) – pewnie wkrótce i ją pokażę.

Wracam do jesiennej czapki. Na poniższym zdjęciu zbliżenie rombów i warkoczy:

Romby i warkocze

Pomysł na płaskie zszycie dzianiny

Przy okazji robienia tej czapki odkryłam bardzo fajny sposób zszywania dzianiny. Szew wychodzi płaski i naprawdę go nie widać. Ja dodatkowo tak pokombinowałam, żeby szew wypadł tuż za drobnym warkoczem, co dodatkowo go maskuje.

Czapka i płaski szew

Blokowanie dzianiny

Teraz fragment dla wszystkich dopytujących o blokowanie dzianiny. Prezentuję dwa zdjęcia. Pierwsze przed zblokowaniem czapki i drugie po blokowaniu. Można zobaczyć efekt – robótka się wyprostowała i wygładziła, a wzory są ładniej wyeksponowane.

Czapka przed blokowaniem

Blokowanie czapki

Jak zawsze czekam na wszelkie uwagi i sugestie. Zapraszam do napisania komentarza, a może maila …

PS Jeżeli podoba Ci (wpis, blog) się to proszę kliknij przycisk '+1′ (system rekomendacji Google). W ten sposób pomagasz mi w promocji tego wpisu (i całego bloga). Dziękuje.

5 komentarzy do “Jesienne robótki ręczne na drutach

  1. Piękne te Twoje czapeczki… Czy mogłabyś zdradzić jak nazywa się w różowej czapce ten wąski splocik, który dzieli całość na segmenty. Czy jest to bambus, czy 3 oczka krzyżowane, czy coś jeszcze innego ? Robię czapę dla siebie i chciałabym umieścić ten element.
    Proszę o odpowiedź.
    Agnieszka Bielak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.