Ażurowa czapka na drutach

Jesienna ażurowa czapka na drutach

Czapka numer 2

Ażurowa czapka na drutach

Zgodnie z zapowiedzią pokazuję dziś drugą czapeczkę dziewczęcą na jesień. Tym razem na większą – bo 5 letnią panienkę :). Ale podobnie jak w czapeczce z koniczynką rozmiar jest dość uniwersalny (od 4 do 7 lat).

Garść informacji robótkowych

Ażurowa czapka motyw liścia

Wykonana jest ona z tej samej włóczki co poprzednia czapka, ale inną techniką – kształt czapki powstaje tu nie poprzez zaszewki, a dzięki gubionym oczkom we wzorze. Motyw liścia jakiego użyłam jest bardzo częsty w ażurowych wzorach i super nadaje się na czapki. Właśnie dlatego, że można w prosty sposób uformować kształt, a jednocześnie listki ładnie schodzą się do siebie na czubku. Zresztą oceń sama 🙂

Ażurowa czapka na drutach profil

Na koniec

Przy tej czapeczce też coś pogryzmoliłam w moim tajnym zeszyciku :), więc jak tylko znajdę czas to opis wykonam i udostępnię. Opis poprzedniej czapki już już prawie gotowy i niedługo będzie wrzucony do rozsyłania.

A przy okazji – dla osób, które często piszą komentarze z prośbą o opisy – przypominam, że są one rozsyłane automatycznym mailem dla osób zapisanych na listę adresową. Można się na nią zapisać na głównej stronie bloga, za darmo oczywiście :).

5 komentarzy do “Jesienna ażurowa czapka na drutach

  1. Tak jak pisałam mamy jakieś problemy techniczne z dołączeniem nowych opisów do już dostępnych. Mąż dzielnie nad tym pracuje, ale wiecie jaki to jest praca, praca, praca…..
   Opis czapeczki jest gotowy, ale musicie poczekać aż będzie można go udostępnić – do osób zapisanych na listę zostanie wysłany z automatu.
   pozdrawiam
   Justyna

  1. opisy będą rozesłane do osób zapisanych na listę adresową. Już do części osób wiem, że doszły, a do pozostałych dojdą jak pozbędziemy się problemów z mailingiem.
   pozdrawiam
   Justyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.