Jak zrobić tunikę i chusta Gail

Kolejny darmowy opis robótki na drutach dostępny

Święta, święta i po świętach. Ferie, ferie i po feriach.

Zimowe wakacje za nami. Mam nadzieję, że w związku z tym wybaczysz mi nieco dłuższą przerwę w publikacji kolejnych szydełkowo-druciano-robótkowych wpisów. Ja też byłam na 'feriach’ :).

Moje dzieci wróciły do swoich przedszkolnych i szkolnych obowiązków. Ja natomiast wracam do mojego bloga.

Teraz chyba najważniejsza wiadomość. Niektórzy dopytywali czy i kiedy się pojawi. Mogę napisać, że już jest. Chodzi o opis wykonania szarej tuniki. Przygotowałam i uruchomiłam do niego darmowy dostęp.

Jeżeli jesteś tutaj nie pierwszy raz to przypominam, a jak pierwszy to informuję. Zgodnie z przyjętymi zasadami uzyskanie dostępu do opisu jest możliwe poprzez listę adresową (link do podstrony z aktualnie dostępnymi opisami znajdziesz u góry po prawej stronie), dalej postępuj zgodnie z wytycznymi.

Natomiast jeżeli już jesteś na mojej liście, to otrzymasz (może już jest na Twojej skrzynce e-mail, sprawdź) wiadomość z linkiem dającym dostęp do tego opisu.

Wracam do tematu. Bardzo dużo wysiłku włożyłam w przygotowanie opisu tuniki, którą pokazałam we wcześniejszym poście (szara tunika z odzysku) . Mam nadzieję, że osoby, które prosiły o niego nie będą zawiedzione. Starałam się bardzo, aby był dokładny i zrozumiały nawet dla osób mniej doświadczonych. Udało się?

Przy okazji chciałam bardzo podziękować za wszystkie maile z pochwałami opisu cardigana – miło, że moje wysiłki zostały docenione :). Oczywiście proszę o jeszcze. Nie zapominaj, że możesz wyrazić swoje zdanie w formie komentarza wybranego wpisu bezpośrednio na blogu.

Chusty i moje z nimi pierwsze boje

A teraz słów kilka o moim nowym odkryciu. Szperając na sieci wynalazłam przepiękne, ale to naprawdę przepiękne chusty i szale ażurowe robione np. wzorami estońskimi. Zakochałam się w nich od pierwszego wejrzenia.

Tylko mały szkopuł – jak zwykle brak precyzyjnych opisów wykonania.Trzeba kombinować z tłumaczeniem z angielskiego, rosyjskiego lub estońskiego. O ile z angielskim to jeszcze, jeszcze, to estoński jakoś nie bardzo mi idzie :). Cóż wszystko (prawie) przede mną.

Uparłam się jednak, że muszę mieć taką chustę. Mój mąż to chyba rozumie co oznacza, jak ja się na coś uprę. Nie ma zmiłuj. Efekt zakochania w chuście już wkrótce zaprezentuje na blogu…

Na pierwszy ogień poszła chusta Gail prezentowana w wielu miejscach na sieci. Trochę czasu mnie kosztowało rozszyfrowanie schematów i symboli, ale uwierz mi warto było. Chusta jest cudna, delikatna jak mgiełka. Myślę, że do wiosny moja szafa wzbogaci się o jeszcze kilka takich cudeniek.

Wychodząc na zewnątrz nietrudno się przekonać, że zima troszkę o sobie przypomniała. Zatem trzymaj się ciepło.

P.S. A jeżeli Ci się podoba ten wpis to proszę kliknij w przycisk +1. W ten sposób pomagasz mi go promować. Dziękuję.

40 komentarzy do “Jak zrobić tunikę i chusta Gail

  1. Witam Panią,
    Dziękuje Pani bardzo za opis wykonania cudnego Kardigana i tuniki. Zaczełam pierwszy raz ażurową chustę Gail. Wychodzi cudnie ale intryguja mnie zakończenia wzoru i te cudowne dziury na końcu. Czy mogłaby mi Pani przesłąć przykładowy przepis na taka chustę?
    pozdrawiam serdecznie
    Grazyna

    1. @Pani Grażynko
      Zakończenie chusty powstaje w wyniku przerabiania schematu. W opisach do chusty są dwa schematy: jeden który pokazuje listki, a drugi właśnie z zakończeniem. Jeśli uznajemy, że chusta ma wystarczającą wielkość to przerabiamy schemat II zakończenia.
      Co do opisu, to wiele osób o niego pyta mailowo. Ponieważ jest to wzór czyjegoś autorstwa to nie mogą go wysyłać, jakby był mój. Ale może do osób chętnych przygotowałabym coś w rodzaju wskazówek jak skorzystać ze schematów wraz z namiarem gdzie można ich szukać.
      Co o tym sądzicie?

      pozdrawiam
      Justyna

    2. Pani Joanno
      Sprawdziłam na skrzynce i dostałam od Pani dwa maile, jeśli były jeszcze jakieś, to proszę wysłać mi komunikat jaki do Pani wraca. Sprawdzę czy coś jest nie tak z pocztą.
      A co do opisu chusty to napisałam na ten temat parę słów w komentarzu do wpisu o chuście.
      pozdrawiam
      Justyna

  2. Jestem przedszkolakiem w robieniu na drutach ,umie w prawo,lewo …moje swetry podziwiają koleżanki od lat 35 ale tylko lekki wzorek !! na przyklad … hahaha … sciagach !!! … Takiej pięknej chusty jeszcze nie widziałam..czy mogla bym poprosić o wzór po polsku ,to znaczy również Polskie symbole . Pozdrawiam Grazyna Anna

    1. Jeśli chodzi o opis chusty Gail to niestety nie napotkałam na opis w języku polskim. Link do tego, z którego korzystałam ja jest w jednym z moich komentarzy do wpisu o chuście.
      A uwierz mi, że też nie miałam pojęcia na początku jak go „ugryźć”, ale tak za mną chodziła ta chusta, że prułam, prułam, aż załapałam o co chodzi.
      pozdrawiam
      justyna

    1. Moja chusta powstała chyba z dwóch, albo niecałych trzech motków Angel Bergere po 5 dkg, drutami nr 3. Kurcze, ale nie jestem pewna, robiłam takimi jakie są zalecane na metce. Przy takich cieniznach lepiej przesadzić z za grubymi drutami, niż za cienkimi – bo robótka robi się brzydka i zbita.
      pozdrawiam
      justyna

  3. Pani Justynko i wszystkie dziewczynki robiące na drutach i szydełku.
    Dziękuje Wam za wszystkie podpowiedzi. Naprawdę rozgryzłam tego upragnionego Gaila i zrobiłam juz sporo chust od lutego tego roku. Różne wzory i kolory. Każda obdarowana osoba pieje z zachwytu, nawet moja wybredna córka też doceniła mamine wypociny. Nosi Gaila, Abrazo. teraz jesienią planuję semele. Zobaczę jak mi to wyjdzie. Mi w zasadzie wystarcza diagram ze wzorem i sobie radzę. Ale swego czasu wszelkie podpowiedzi były bardzo na czasie.
    Pozdrawiam
    Grazyna

  4. Czy chodzi Pani o chustę semele? Jeśli tak to proszę e-maila. Ja ten wzór kupiłam za grosze, ale nigdzie nie jest oficjalnie za free opublikowany więc nie chcę być o cokolwiek posądzana. Proszę o osobistego e-maila to wyślę Pani ten wzór.
    Pozdrawiam serdecznie
    Grażyna

  5. Walczę od kilku dni i nie mogę odszyfrować jak zrobić chustę Gail, bardzo proszę o jakiś normalny schemat i opis. Do tej pory robiłam na szydełku i nić mi nie wychodzi.

  6. Bardzo proszę o wzor chusty to będzie moja pierwsza mam nadzieję,że podołam:)
    pozdrawiam serdecznie i gratuluję talentu.

  7. Dzien dobry Pani – jestem zauroczona pani chustami nie wiem jak dlugo ta strona istnieje ja mieszkam w szwecji i przypadkowa trafilam na Pani strone jesli nie sprawi to pani klopotu bylabym wdzieczna jesli dostane od pani opis
    Pozdrawiam margareta

    1. opisy są wysyłane automatem do osób zapisanych na listę adresową na głównej stronie bloga – miło mi że docieram aż tak daleko ze swoimi dziergadłami 🙂
      pozdrawiam
      justyna

  8. Hej
    Dzien dobry Pani – jestem zauroczona pani chustami nie wiem jak dlugo ta strona istnieje ja mieszkam w szwecji i przypadkowa trafilam na Pani strone jesli nie sprawi to pani klopotu bylabym wdzieczna jesli dostane od pani opis
    Pozdrawiam margareta

  9. Pani Justyno, nieźle potrafi Pani czarować – chusta rewelka. Z niecierpliowścią czekam na wzorek.

    Pozdrawiam,
    Basia

  10. Bardzo proszę Panią o przesłanie mi opisu wykonania szarej tuniki bo jest przepiekna,oraz innych dostepnych u Pani opisów,z gory bardzo dziękuje i gorąco pozdawiam.

  11. Witam,
    chciałam się zapisać na listę mailingową, bo interesuje mnie bardzo szara tunika oraz kardigan jesienny.
    Niestety, przy próbie zapisywania powstaje jakiś błąd i nie da rady się zapisać. Co robić ?

  12. Witam serdecznie
    Bardzo prosze o szczegóły wykonania chusty Gail.Schematy posiadam.
    Będę bardzo wdzięczna
    Pozdrawiam Barbara

  13. Piękne te Pani chustki, ale boję się, że już za późno do dostępu opisów tych pięknych wyrobów. cieplutko pozdrawiam Jola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.