Czapka na drutach dla maluszka

Czapka na drutach dla maluszka – sezon rozpoczęty

Jesień i czas na czapki dla dzieci, robótki na drutach wracają

Czapka na drutach dla maluszkaNo i nieubłaganie nastał czas jesieni, a co za tym idzie także i czapek, czapeczek, chusteczek. Szczególnie dobrze wiedzą o tym mamy, bo nasze dzieciaki potrzebują nakryć 'głownych’ nieco wcześniej niż z pierwszymi mrozami.

U mnie zapotrzebowanie na okrycia główek także dało o sobie znać. Bądź co bądź mam do wyposażenia 3 sztuki. Robótki na drutach musiały powrócić do łask. Przecież nie pobiegnę do sklepu po gotowe rozwiązania. To zbyt proste wyjście, a przy tym często mocno kosztowne. Zatem pozostaje czapka na drutach zrobiona.

Ot i cała historia powstania czapek, które w kolejności od najmniejszej (zapraszam do spojrzenia na zdjęcie) będę prezentować w najbliższym czasie. Zatem do dzieła.

Dylematy czapkowe: co wybrać?

Na pytanie jak zrobić czapkę na drutach? Można udzielić odpowiedzi na (pewnie) co najmniej kilkadziesiąt sposobów. W zależności od kształtu, jaki chcemy osiągnąć, włóczki jaką mamy, wzoru jaki wykorzystujemy, techniki jaką robimy. I tak możemy zrobić czapkę typu worek, beret, ażurową, z zaszewkami, marszczoną na czubku, z pomponem, frędzlami itd., itd….

Dzisiaj pokażę bardzo prostą w kształcie czapeczkę na mniej więcej 6-7 miesięczną dziewczynkę (ale w związku z tym, że włóczka jest elastyczna pewnie byłaby dobra i na mniejszą i nieco większą panienkę).

Zapraszam na obejrzenie dwóch kolejnych zdjęć.

Pierwsze z nich:

Czapka na drutach komplecik

i kolejne:

Czapki dla dzieci i koniczynka

Tak zwane 'technikalia’ 😉

Czapeczka jest zrobiona z cieniutkiej włóczki typu lace, potrzebowałam na nią mniej niż połowę 50g motka. Robiona podwójną nitką na drutach nr 3 i ozdobiona koniczynką (tylko trzylistną – bo na więcej już zabrakło włóczki 🙂 )

Została wykonana wzorem dżersejowym, a jej kształt formowany jest zaszewkami (odsyłam do zdjęcia poniżej).

Czapki dla dzieci, wzór dżersej i zakładki

Ta czapka na drutach to nie koniec – będą kolejne

W następnym wpisie pokażę czapkę ażurową (w listki), wykonaną z takiej samej włóczki, tym razem dla 5 letniej panny. Właściwie włóczka została zakupiona właśnie na tą ażurową czapeczkę, a ponieważ trochę jej zostało powstała czapka z koniczynką (z czego bardzo się cieszę).

Moja mania notowania zaowocowała zebraniem materiału. Niewykluczone zatem, że dorzucę kolejny opis (oczywiście osoby, które widnieją na liście 'rozsyłkowej’ otrzymają z 'automatu’).

A tak w ogóle to bardzo, bardzo chcę wiedzieć jak spodobała Ci się ta 'koniczynkowa’ czapka? A może ktoś zasugeruje wprowadzenie fajnych modyfikacji?

4 komentarze do “Czapka na drutach dla maluszka – sezon rozpoczęty

    1. bo opis tej czapeczki jeszcze jest niestety w wersji kartkowej. Jak go w końcu dołączę do udostępnionych opisów – to przyjdzie mail z linkiem do niego.
      pozdrawiam

  1. Jestem pod wrażeniem talentu:) Prześliczna czapka i oczywiście cała reszta rekodzieł w Pani wykonaniu. Ja, jeśli chodzi o robótki ręczne, nie mam za grosz talentu. Kiedyś próbowalam… Zamówiłabym u Pani taka czapkę na wiosnę dla córeczki. Proszę o kontakt jeśli nie jest Pani zawalona własnymi sprawami:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.